Klubb          Datum       Klass    Domare                  Bedömning                        

Norak          17 mars   2       Raymond a. Saetre     HP BIS-K
Norak          17 mars   15a    Henry Hornell            1:a BIS-Sen
Norak          18 mars   2      Sebastian Pruchniak HP MOM BIS-K
Norak          18 mars   15a   Anne Veland               1.a BIS-Sen

Speedcat      12 maj     2    M ichael Edström           HP
Speedcat     12 maj    15a  Satu Hämäläinen            BIS-sen
Speedcat     13 maj    2      Maud O. hansson            HP BIV
Speedcat     13 maj    15a   Kristiina Rautio             4:a
Hälsingek.    19 maj    2      Louis Cost                 HP,NOM BIS-K
Hälsingek.    19 maj    15a   Maud O Johansson        1.a BIS-Sen
Hälsingek.    20 maj    2      Maud O Johansson     HP,NOM,BIS-K
Hälsingek.    20 maj    15a   Karina Bjuran            1.a BIS-Sen
Birka K.K.     3 juni     2      Fabrice Calme´s         HP
BirkaK.K.      3 juni     15a   Veikko Saarela           1:a BIS-Sen
Uppsala K.K 16 juni     2       Fabrice Camle´s        HP, NOM
Uppsala K.K. 16 juni    15a    Louis Coste              1:a Bis-Sen
Uppsala K.K. 17 juni     2      Nurit Pahl                 HP,NOM
Uppsala K.K. 17 juni     15a   Fabrice Calme´s   1.a bästa hane
 
Järva K.K            7   juli        2        Aase Nissen                     HP,BIV,NOM,BIS-K
Järva K.K.           7 juli          15a     Marie Westerlund             1:a bästa hane
Järva K.K.           8 juli          2        Anette Sjödin                   HP,BIV,NOM
Järva K.K.           8 juli          15a     Anne Köhn                       1:a BIS-Sen
MSK                    1 sept         2        Mira Fonse´n                   HP
MSK                    1 sept        15a      Matti Peltonen                 1:a BIS-sen
Dalälskatten         29 sept        2       Kristiina Rautio                HP
Dalälvskatten       29 sept       15a     Åsa Hammarlund              1:a BIS-sen
Dalälvskatten       30 sept         2      Åsa Hammarlund               HP,NOM
Dalälvskatten       30 sept        15a    Jörgen Frithiof                 2:a bästa hane
Östkatten             6 okt           2     Åsa Hammarlund               HP,NOM
Östkatten             6 okt         15a    Mantovani Gianfranco        1:a bästa hane
Uppsala k.k.        13 okt           2     Stephe Bruin                     HP, NOM BIS-K
Uppsala k.k.        13 okt         15a    Luigi Comoro                    1:a BIS-sen
Alfakatten           20 okt           2     Helene Reiter                   HP,BIV,NOM,BIS-K
Alfakatten           20 okt         15a    Mira Fonse´n                   1:a BIS-sen
Gestrica k.k.        3 nov           2     Kristiina Rautio                HP
Gestrica k.k.        3 nov          15a   Alexey Schukin                1:a bästa hane
Gestrica k.k.        4 nov           2     Bertil Johansson               HP
Gestrica k.k.        4 nov          15a   Kristiina Rautio                2:a bästa hane


                                                                                        19 BIS  9 NOM 4 BIV

SVERAK Årets Katt 2012
Bästa Senior   150,38 poäng
 4:de bästa kastrathane i kat.2  280,66 poäng

BIRMASÄLLSKAPET Årets Katt  2012
Bästa senior  542 poäng
 2:a bästa kastrat 1253 poäng