Klubb                     Datum                 Klass                       Domare                 Bedömning


 

Speedcat                9 mars               2                       Henry Hornell                 HP

Speedcat                9 mars               15a                    Mikael Edström              1.a Bästa hane

Speedcat              10 mars                2                       Anette Engvall               HP

Speedcat              10 mars                15a                   Eiwor Andersson             BIS-senCool

Sth. k.k.                30 mars                2                      Raymond Sartre              HP BIV

Sth. k.k.                30 mars                15a                   Roberto Lubrano            3:e hane

Sth. k.k.                31 mars                2                      Åsa Hammarlund             HP

Sth. k.k.                31 mars                15a                   Mikael Edström              1:a Bästa hane

Uppsala k.k.          11 maj                  2                      Maud olsen Johansson     HP,NOM

Uppsala k.k.          11 maj                  15a                   Karl Preis                       2:a hane

Uppsala k.k.          12 maj                  2                       Karl Preis                       HP,NOM

Uppsala k.k.          12 maj                  15a                    Veikko Saarela               BIS-senCool

Birka k.k                8 juni                  2                      Gerardo y Fraga Guzman  HP,NOM BISCool

Birka k.k                8 juni                  15a                   Maud o. Johansson         BIS-senCool

Birka k.k                9 juni                  2                      Raymons A Saetre           HP,NOM,BISCool

Birka k.k.               9 juni                  15a                   Aase Nissen                   BIS- senCool

Sundsvalls k.k.       29 juni                  2                      Sirpa Lindelöf                HP NOM BISCool

Sundsvalls k.k.       29 juni                  15a                   Waltraut Sattler            2:a hane

Sundsvalls k.k.       30 juni                  2                       Anne Veland                 HP NOM BISCool

Sundsvalls k.k.       30 juni                  15a                    Maud O Johansson        BIS -senCool

Järva k.k.              20 juli                   2                      Jörgen Frithiof              HP,BIV

Järva k.k.              20 juli                   15a                   Martha Ziemianska         BIS-senCool

Järva k.k.              21 juli                   2                      Leitje Röhr-Dubbeld       HP,BIV

Järvak.k.               21 juli                   15a                   Boris Lupan                   BIS-senCool

Top Cat Club           3 Aug                   2                     Allesandro di Chio          HP

Top Cat Club           3 Aug                  15a                   Glenn Sjöbom                1:a hane

Top Cat Club           4 Aug                   2                    Hanne Sofie Sneum         HP,BIV,NOM

Top Cat Club           4 Aug                   15a                 Raymond A. Saetre         BIS-senCool

MellanSvenska KK.  31 Aug                   15a                 Memedov Zvezdan           2:a hane

MSK                       31 Aug                    2                  Linda Sviksa    HP, BIV,NOM BIS-KCool

SW-13               14-15  Sep                   2                 Raymond A. Saetre        HP,BIV,NOM

Dalälvskatten          28 Sep                   2                 Aliosha Romero   HP,BIV,NOM,BIS-KCool

Dalälvskatten          28 Sep                  15a               Glenn Sjöbom               1:a bästa hane

WW-13              26-27 Okt                    2                 Marek Chadaj               HP,NOM

Alfakatten               2 Nov                    2                 Jaana Jyrkinen  HP,BIV, NOM BIS-KCool

Alfakatten               2 Nov                   15a               Jaana Jyrkinen             BIS-senior Cool 

Birka k.k.               16 Nov                    2                 Judith Zuurvald            HP,BIV,NOM

Birka k.k.               17 nov                    2                 John Rudolph               HP,BIV,NOM

 

SVERAK: Årets bästa senior, 4:de bäste Kastrathane

Birmasällskapet: Bäste Kastrat 1372 poäng, Bäste Senior 533 poäng

Årets Klubbkatt GESTRICA  senior,kastrat.

                                                                           Cool16 BIS, 14 NOM, 8 BIV